Ranni cviceni - zabijak tuku

Napsal Proana.blogerka.cz (») 5. 4. 2010 v kategorii Cviceni a pohyb, přečteno: 2156×

 

Také se stále trápíte cvičením po práci nebo o víkendu, ale nevidíte moc velké výsledky? Chtěli byste mít ploché bříško, ale máte pořád nafouklé břicho jak balón? Tak pozor, jedinečný tip na to, jak rychleji hubnout, nabýt více energie, cítit se svěže a mít ze sebe celkově radost. Co je to tak zázračného? Představte si, že ranní cvičení!

 

Zlepšení postavy

Hledáte-li způsob, jak se rychle „hodit“ do kondičky a spalovat snadno tuky, je to pro vás nejlepší řešení. Nemůžeme vám přesně říci, jak dlouho a co máte cvičit, ale s jistotou můžeme říci, že ráno organismus je schopen spalovat kalorie nejvíc a nejrychleji za celý den.. Cvičte tak dlouho, o kolik jste schopni si přivstat nebo jak dlouho cvičit chcete. Nejprve se protáhněte (celé tělo), aby se předehřály svaly. Dále můžete zahájit lehké cvičení, jógu, pilates, jízdu na rotopedu, tancování nebo si jděte ven zaběhat.

 

Pozn.: Jestliže to zvládnete a budete cvičit ještě před snídaní, výkon bude daleko efektivnější. Po snídani spalování lehce ztrácí na účinku. Každopádně budete-li cvičit ráno tak jako tak, skvělý účinek vás nemine.

 

Co po cvičení?

Po cvičení si dejte například jablíčko nebo jiné ovoce. Se snídaní ovšem chvíli počkejte, protože zatížení žaludku po cvičení není dobrá volba. Po cvičení tělo potřebuje jednoduché cukry, abyste tělu dodali energii. Tyto cukry obsahuje právě nějaké ovoce. Nasnídejte se za půl hodiny. Zatím se můžete osprchovat, připravit do práce nebo do školy a půl hodina uběhne jedna dvě (sami víte, jak to ráno rychle ubíhá:-).

 

Co ke snídani?

Za tu dobu, co jste se připravovali do práce, před snídaní jistě budete cítit, jak se vám vyprazdňuje bříško, stává se plochým. Jestli necítíte, že máte břicho plošší, tak asi zřejmě nejste velkým sportovcem nebo jste se večer před tím dost najedli navečer. Podle toho, jak dlouho a často cvičíte, uvidíte výsledky.

Ke snídani jsou vhodné potraviny bohaté na cereálie (pečivo, ovesné vločky, neslazené mysli) společně s mléčnými nebo sojovými výrobky (doporučujeme je kombinovat nebo omezit mléčné výrobky, jelikož zahleňují organismus). Dopřejte si třeba druhý kousek ovoce, jestliže na něj máte chuť, ale jestli to není nutné, ovoce už přes den nejezte. Jednoduché cukry, které obsahuje už nebudete moci jak spálit. (Ovoce je vhodné jíst bezprostředně po cvičení nebo po zátěži). Nezapomínejte dostatečně pít, protože tekutiny vám také pomáhají pročisťovat tělo a hubnout. Dejte přednost čaji, obilné kávě nebo čisté vodě.

 

Svačinka

Ke svačince si můžete připravit tenký plátek s tofu a kouskem zeleniny, zakysaný nápoj, jogurt nebo sojový jogurt (pokud jste ho neměli ke snídani), občas si můžete vzít i ten kousek ovoce, když nemáte nic jiného po ruce.

ZAPOMEŇTE na nějaké cereální sladkosti, kterými vás lákají v reklamě. Je to sice chutná lehká svačinka, ale obsahuje množství jednoduchých cukrů, které vám pokazí ranní snažení. Obsahuje i tuky, které při vaší snaze vůbec nepotřebujete. Tučné a sladké jogurty také nekupujte, je to bohužel lákadlo, kterému snadno podlehnete a zbytečně tělu doplníte ráno vydanou energii. Dále k tomu zahleňují organismus a můžete se cítit těžce. Proto pokud je to možné, volte jako alternativu neochucené kysané nápoje. Mají alespoň lepší účinky.

 

Čas oběda

K obědu si dopřejte především zeleninu s plátkem libového masa (nejlépe bílého). Pozor, aby zelenina nebyla smažená nebo vařená na másle. Objednejte si zeleninu syrovou nebo vařenou v páře a pokapejte jí raději olivovým olejem. Jste-li na cestě za velkým hubnutím, tak jako přílohu volte malou hromádku rýže nebo vařených brambor. Jestliže chodíte do restaurací, tak nejezte oba kopečky rýže, pokud nemusíte. Ke všemu když budete jíst pomalu, budete snadněji cítit, jak se Vám žaludek zaplňuje a nebudete mít ani místo pro zbylou přílohu. Jestliže si vaříte doma, připravte si jako přílohu kuskus, jáhly, knedlíky z polenty (kukuřičné mouky), trochu těstovin apod. Zpestříte si tím tak hezky jídelníček.

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a čtyři